SZC logo

Debreceni Szakképzési Centrum

OM kód: 203033/016 | 4025 Debrecen, Széchenyi u. 58.

Intézmény logo

Debreceni SZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Technikum

 • Hírek
 • Közérdekű adatok
 • KRÉTA
Széchenyi 2020

Hírek

2023. okt. 25.


DSZC Mechwart

  Rákóczi Szövetség Október 23-i diákutaztatási programja

  A Rákóczi Szövetség Október 23-i diákutaztatási programjának keretében iskolánk 55 diákja a 9/Ny és a 9/Kny osztályokból Bernáthné Dr. Somogyi Márta és Debrey Fanni osztályfőnökök kíséretében 2023. október 25-én Nagyváradon az Ady Endre Líceum diákjaival és Ambrus Attila történelem tanár úrral közösen emlékeztek meg őszi nemzeti ünnepünkről.

  Rákóczi Szövetség Október 23-i diákutaztatási programja

  A csoporthoz csatlakozott a nagyváradi református lelkipásztor Herdeán Gyöngyi, aki  bemutatta a várost és érdekes történeteket mesélt a nap folyamán.
  A csoport koszorút helyezett el az Ady Endre Líceum "Holnaposok" szobránál, a Partium Keresztény Egyetem belső udvarán található ’56-os eseményeknek emléket állító emléktáblánál illetve elhangzott két költemény diákjaink előadásában.
  A megemlékezések mellett az Ady Endre Emlékmúzeumba és a Nagyváradi várba is ellátogattak tanulóink.
  Hazafelé egy játékos kvíz keretein belül győződtek meg az osztályfőnökök arról, hogy Szent László királyunk, Ady Endre költőnk és Dr. András Ágoston nagyváradi ötvenhatos tanár nevét diákjaink az élményeken túl emlékezetükben hazahozzák.
  Köszönjük szépen Bernáthné Dr. Somogyi Márta és Debrey Fanni osztályfőnökök áldozatos és lelkiismeretes munkáját.

  GALÉRIA

  Rákóczi Szövetség Október 23-i diákutaztatási programja

  20231025_134602.jpg
  20231025_134427.jpg
  20231025_134803.jpg

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  Tájékoztató a központi írásbeli felvételi vizsgáról

  Tájékoztató a központi írásbeli felvételi vizsgáról

  Fontos információk a Központi írásbeli felvételi vizsgáról!

  2023. dec. 7.


  DSZC Mechwart

  DSD II német nyelvvizsga

  DSD II német nyelvvizsga

  Iskolánk történetében először került sor a DSD II német nyelvvizsga írásbeli részének lebonyolítására. A vizsgán a 12.A osztály tanulói vettek részt, felkészítő tanáraik Nyárnié Üveges Csilla és Szegedi Szilvia tanárnők. A szóbeli vizsgák december 11-13. között kerülnek lebonyolításra. A diákok ezzel B2 vagy C1 szintű nemzetközi nyelvvizsgát szerezhetnek, amelyet elismernek és szívesen fogadnak a környező német vállalatok is. Köszönjük szépen Linzenboldné Török Ilona és Almásiné Németh Katalin tanárnők munkáját, akik a vizsga megszervezésében fontos szerepet kaptak.

  2023. dec. 5.


  DSZC Mechwart

  Blended-Learning DSD Gold továbbképzés

  Blended-Learning DSD Gold továbbképzés

  A német külügyminisztérium külföldi képzésekért felelős központja, a ZfA (Zentralstelle für Auslandsschulwesen) szervezésében februártól novemberig tartó Blended-Learning DSD Gold továbbképzésen vett részt iskolánk három oktatója: Linzenboldné Török Ilona, Nyáriné Üveges Csilla és Szegedi Szilvia tanárnők.

  2023. dec. 4.


  DSZC Mechwart


  Partnereink

  • BMW Group Debrecen
  • Schaeffler
  • Manz
  • Vámosgép
  • ICDL
  SZC logo

  Debreceni Szakképzési Centrum


   • Intézmény logo
   • Debreceni SZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Technikum

    4025 Debrecen, Széchenyi u. 58.

   • Telefon: +36 52 413 499

    E-mail: iskola@mechwart.hu

    OM azonosító: 203033/016

    Felnőttképzési nyilvántartás száma: B/2021/002423


   2023Debreceni SZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Technikum