SZC logo

Debreceni Szakképzési Centrum

OM kód: 203033/016 | 4025 Debrecen, Széchenyi u. 58.

Intézmény logo

Debreceni SZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Technikum

 • Hírek
 • Közérdekű adatok
 • KRÉTA
Széchenyi 2020

Hírek

2023. okt. 27.


DSZC Mechwart

  Pályaorientációs nap

  2023.10.27-én a Bocskaikerti Németh László Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola pályaorientációs napján Barna István 11.F. osztályos, Györgyfi Zétény 12.C. osztályos, Dobi Csaba 5/13.C. osztályos tanulóink és Tatár Hajnalka igazgatóhelyettes mutatták be iskolánk képzési kínálatát, meséltek az iskolai szakmai életről, a duális képzés adta lehetőségekről és a gazdag program lehetőségekről.

  Pályaorientációs nap

  A felső tagozatos tanulók közelebbről megismerkedhettek a legorobotokkal, lehetőséget kaptak a Lego tank irányítására, próbára tehették a Rubik kocka kirakó robotot. Kipróbálhatták hogyan tudnak hegeszteni a hegesztő szimulátor segítségével. Bepillantást nyerhettek a 3D nyomtatás folyamatába, megcsodálhatták, játszhattak a már kinyomtatott termékekkel.

  Köszönjük szépen tanulóink lelkiismeretes munkáját!

  GALÉRIA

  Pályaorientációs nap

  IMG_20231027_121323.jpg
  IMG_20231027_094707.jpg
  IMG_20231027_121534.jpg

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  Tájékoztató a központi írásbeli felvételi vizsgáról

  Tájékoztató a központi írásbeli felvételi vizsgáról

  Fontos információk a Központi írásbeli felvételi vizsgáról!

  2023. dec. 7.


  DSZC Mechwart

  DSD II német nyelvvizsga

  DSD II német nyelvvizsga

  Iskolánk történetében először került sor a DSD II német nyelvvizsga írásbeli részének lebonyolítására. A vizsgán a 12.A osztály tanulói vettek részt, felkészítő tanáraik Nyárnié Üveges Csilla és Szegedi Szilvia tanárnők. A szóbeli vizsgák december 11-13. között kerülnek lebonyolításra. A diákok ezzel B2 vagy C1 szintű nemzetközi nyelvvizsgát szerezhetnek, amelyet elismernek és szívesen fogadnak a környező német vállalatok is. Köszönjük szépen Linzenboldné Török Ilona és Almásiné Németh Katalin tanárnők munkáját, akik a vizsga megszervezésében fontos szerepet kaptak.

  2023. dec. 5.


  DSZC Mechwart

  Blended-Learning DSD Gold továbbképzés

  Blended-Learning DSD Gold továbbképzés

  A német külügyminisztérium külföldi képzésekért felelős központja, a ZfA (Zentralstelle für Auslandsschulwesen) szervezésében februártól novemberig tartó Blended-Learning DSD Gold továbbképzésen vett részt iskolánk három oktatója: Linzenboldné Török Ilona, Nyáriné Üveges Csilla és Szegedi Szilvia tanárnők.

  2023. dec. 4.


  DSZC Mechwart


  Partnereink

  • BMW Group Debrecen
  • Schaeffler
  • Manz
  • Vámosgép
  • ICDL
  SZC logo

  Debreceni Szakképzési Centrum


   • Intézmény logo
   • Debreceni SZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Technikum

    4025 Debrecen, Széchenyi u. 58.

   • Telefon: +36 52 413 499

    E-mail: iskola@mechwart.hu

    OM azonosító: 203033/016

    Felnőttképzési nyilvántartás száma: B/2021/002423


   2023Debreceni SZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Technikum