SZC logo

Debreceni Szakképzési Centrum

OM kód: 203033/016 | 4025 Debrecen, Széchenyi u. 58.

Intézmény logo

Debreceni SZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Technikum

HírekKözérdekű adatokKRÉTA
Széchenyi 2020

Hírek

2024. jún. 24.


DSZC Mechwart

  Technikusavató ünnepség I 2024

  2024. június 22-én délelőtt bár hosszú és forró, de rendkívül felemelő ünnepség részesei lehettünk a DSzC Mechwart Technikumának tornacsarnokában.

  Technikusavató ünnepség I 2024

  Az idén sikeresen technikusi vizsgát tett diákjaink együtt voltak jelen a technikusavató ünnepségen az 50, illetve 60 éve végzett mechwartosokkal. A fiatal technikusok hat osztályban közel kétszázan vehettek át oklevelet, míg a régebb óta fiatalok ötvenen jöttek el jubileumi díszoklevél átvételére.

  Az okleveleket Dr. Barcsa Lajos igazgató úr és Szabó Gyula, a Képzési Tanács elnöke egyenként adta át az ünnepelteknek a nevük felolvasása mellett. A méltóságteljes ünnepségen a Pezel Rézfúvós Együttes közreműködött Andrásy Tamás művészeti vezetésével. A frissen végzett diákok nevében Oláh Karolina 2/ 13. C osztályos tanuló mondott köszönőbeszédet, míg a régi diákok közül Dr. Fekete Gábor és  Dr. Tóth László, a Miskolci Egyetem professzora emlékezett vissza a hajdani gépiparis évekre. A hajdani mechwartos osztályok közül egynek, az 1974-ben végzett IV. B osztálynak még az osztályfőnöke is jelen volt az ünnepségen. Vajdics Pál tanár úr, a legendás „Vajszívű” gépész majd informatika szakos mérnöktanár az emelvényen foglalt helyet iskolánk jelenlegi vezetőségével, s saját osztályának ő nyújthatta át a jubileumi oklevelet. Az eseményen nagy számban megjelentek a diákok családtagjai is, a fiatalok valószínű családi ünnepi ebéddel folytatták a napot, míg a régi diákok osztálytalálkozót tartottak.

  Az ünnepségen Péter Miklós tanár úr által készült képek itt tekinthetők meg.

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  Tanévzáró ünnepség I 2024

  Tanévzáró ünnepség I 2024

  2024. június 21.-én pénteken ünnepélyes keretek között Dr. Barcsa Lajos igazgató úr lezárta a 2023/2024. tanévet.

  2024. jún. 24.


  DSZC Mechwart

  Sport, kultúra, tanulmányok: ösztöndíjakat adtak át a debreceni közgyűlés ülésén

  Sport, kultúra, tanulmányok: ösztöndíjakat adtak át a debreceni közgyűlés ülésén

  Idén először a debreceni közgyűlés ülésén adták át a Cívis Talentum ösztöndíjakat, a Kölcsey Ferenc-ösztöndíjakat, valamint a Békessy Béla-sportösztöndíjakat.

  2024. jún. 20.


  Dehir.hu

  Augsburgi utazás

  Augsburgi utazás

  A német nyelvi munkaközösség szervezésében 2024. május 31. és június 10. között utazott az a 18, német nyelvet tanuló diákunk Augsburgba, akik pár héttel korábban itthon fogadták augsburgi testvériskolánk tanulóit.

  2024. jún. 18.


  DSZC Mechwart


  Partnereink

  SZC logo

  Debreceni Szakképzési Centrum


  Debreceni SZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Technikum

  4025 Debrecen, Széchenyi u. 58.

  Telefon: +36 52 413 499

  E-mail: iskola@mechwart.hu

  OM azonosító: 203033/016

  Felnőttképzési nyilvántartás száma: B/2021/002423


  2024Debreceni SZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Technikum